top of page
 • tiramguy

מדריך נבוכים ל-Va-J-J הטרנסג'נגדרי

למי כדאי לקרוא את המדריך הזה?

 • טרנסג'נדרים FTM.

 • בנות ובני זוג של טרנסג'נדרים.

 • אנשים שמתעניינים במין מזדמן עם טרנסג'נדרים.

 • הורים של מתבגרים טרנסג'נדרים (אפילו שמביך).


**המדריך לא נועד לשכנע אתכם להימנע מניתוח תחתון. טרנסג'נדרים רבים מרגישים ניכור לאיבר המין שלהם ומרגישים צורך להימנע מהתעסקות או מחשבה עליו. הקשר שלכם עם איבר המין שלכם לא נמצא תחת ביקורת, נרצה או לא איבר המין שלנו מחובר אלינו ועשוי לגרום לכאב ואי נוחות במקרה של טיפול לא נכון או של חוסר טיפול. המדריך בעיקר עוסק ביחסי מין והמחקר האישי שלי נעשה סביב הנושא הזה, אני לא רופא (אבל מתכוון יום אחד להיות) והמידע כאן לקוח בעיקר מליקוט מידע באינטרנט מאתרים רפואיים, יש להשתמש בו באחריות ולפנות לאנשי מקצוע במקרה הצורך.**


נתחיל בשינויים שעובר איבר המין בעקבות הטיפול ההורמונלי. הבנת שינויים אלו הכרחית על מנת להבין את פוטנציאל ההנאה המקסימאלי ואת הסיכונים האפשריים.

הדגדגן- הדגדגן גדל ונעשה רגיש יותר, ייתכן שמגע שהייתם רגילים אליו בעבר יהפוך לנעים יותר או נעים פחות וכדאי לבחון מחדש את גבולות המגע שמתאימים לכם. במידה ואתם כבר מטופלים בטסטוסטרון תקופה ארוכה כנראה שכבר מצאתם את הגבולות שעובדים לכם, אבל אל תפחדו להעריך אותם מחדש.

לפעמים מגע ישיר בדגדגן מכאיב ולא נעים, ייתכן שהסיבה לכך היא העובדה שהוא נעשה רגיש יותר. סיבה אפשרית נוספת קשורה לגידול של הדגדגן. מסביב לדגדגן ישנה רצועת עור שעוטפת אותו וגדלה בהתאם לגודל הדגדגן ממש כמו עורלה. מתחת לרצועת העור הזו מצטבר לכלוך שמתגבש לפתיתים(כן כן זה תיאור קצת ג'יפה אבל חינוך מיני זה חשוב). ההצטברות הזאת גורמת לחיכוך נוסף ולא רצוי עם החלק העטוף של הדגדגן שהוא חלק רגיש ביותר ולכן נגרמת תחושת הכאב. מדי פעם משכו לאחור את חתיכת העור בזהירות ונקו את הלכלוך שמצטבר עם מים, כך תוכלו לשמור על ההיגיינה של איבר המין שלכם ולהפחית את הכאב שנגרם לעיתים במגע ישיר עם הדגדגן.


אם אתם מעוניינים בניתוח תחתון וגם אם לא ייתכן שתרצו לגרום לדגדגן שלכם לגדול כמה שאפשר. שאיבה של הדגדגן באופן עקבי תשפר את התוצאה, השאיבה יכולה להיעשות באמצעות משאבה (למשל משאבות שמיועדות לפטמות מתאימות מאוד). ניתן גם לאלתר משאבה ממזרק או לשאוב בשיטה המהנה ביותר- מין אוראלי, מין אוראלי הוא פחות אפקטיבי משימוש במשאבה ועדיף להשתמש בו כתגבור במידה ויש לכם פרטנר או פרטנרית שמוכנים להירתם למשימה. השימוש במשאבה כואב בהתחלה ועלינו להתרגל אליו בהדרגה, תהיו ערניים למידת הכאב שאתם מרגישים ולעוצמת השאיבה.

הטיפול ההורמונלי עלול לגרום גם ליובש באיבר המין ולהפוך את הרקמות הפנימיות והחיצוניות של איבר המין שלכם לדקות, עדינות ופגיעות. הסיכוך הטבעי של איבר המין נועד להקטין את החיכוך בעת חדירה ומגע, להפחית כאב ולהגביר את ההנאה. אם אתם חווים יובש בנרתיק או כאבים בזמן מגע, כדאי להשתמש בחומר סיכה גם בזמן החדירה וגם בזמן אוננות. חיכוך מוגבר בזמן חדירה עלול לגרום לכאב, לשפשופים ולדימומים. ודאו שהפרטנרים המיניים שלכם וגם אתם במידת הצורך קוצצים ציפורניים כך שלא ישרטו אתכם. אל תשתמשו בצעצועים או אביזרי עזר חדים והחליפו את זווית החדירה, עומקה או הפסיקו אותה במידה ואתם חווים כאב בלתי סביר. במידה והפרטנר שלכם לא מרוצה מכך, החליפו את הפרטנר.


בתוך הנרתיק אמורים להתקיים בשלום חיידקים ששומרים על התנאים האידיאליים לבריאותו (מה שנקרא חיידקים ידידותיים). החיידקים האלה ניזונים מאסטרוגן, הורמון שהכמות שלו פוחתת משמעותית עם הטיפול ההורמונלי. לכן הכמות שלהם פוחתת ואנחנו חשופים יותר לזיהומים ומחלות מין. זה אומר שכדי להימנע מהם אנחנו צריכים להישמע לכמה כללים.

 • אל תשתמשו בתכשירים ו"שטיפות אינטימיות", הם מלכתחילה עלולים להפחית את כמות החיידקים הטובים שבנרתיק, החברות שמייצרות את הדברים האלה בכלל לא לוקחות בחשבון את המצב הספציפי של הגוף שלכם או את פוטנציאל הנזק שיש לזה עליכם. אם אתם חווים איזושהי בעיה שנוגעת להיגיינה גניקולוג הוא האיש שלכם, עדיף כזה שעובד עם טרנסג'נדרים. אם אתם מתביישים ללכת לאחד תמיד תזכרו שעדיף לחיים סמוקות על וג'ייג'יי חולה, שמישהו יכתוב את זה על המצבה שלי בבקשה.

 • כמו שאמרתי אנחנו חשופים יותר למחלות ולכן לפני מגע מיני ובעיקר לפני חדירה כדאי להתקלח ואפילו לבקש מבני הזוג להתקלח. אם אתם משתמשים בצעצועי מין תשטפו אותם היטב לפני ואחרי השימוש. אם אתם לא מכירים את האדם שאיתו אתם עומדים לשכב השתמשו באמצעי מניעה. איברי מין זכריים ונקביים הם שונים, לכל אחד יש את מנגנוני ההגנה שלו ואת הסביבה החיידקית הטבעית שלו. בגלל שהסביבה החיידקית הטבעית שלנו מופרת אנחנו חשופים יותר גם לסתם חיידקים שלא מעידים על שום מחלת מין. אם אתם סובלים מדלקות באופן קבוע כדי לשקול שימוש באמצעי מניעה גם עם בני זוג קבועים. אם אתם סובלים מדלקות חוזרות בדרכי השתן, תרגילו את עצמכם להשתין מיד אחרי סקס.

 • אחד ההרגלים הבעייתיים של חלק מהאנשים הוא להשתמש ברוק כחומר סיכה. אל תסכימו לזה. כל מערכת בגוף יכולה לחיות עם חיידקים ספציפיים והפה שלנו שרוף על חיידקים. הרבה מהם לא חברים של איבר המין. קודם כל אני חייב לחדד את ההבדל בין מין אורלי לבין שימוש ברוק כחומר סיכה. מין אוראלי הוא יחסית שטחי - מדובר בליקוק חיצוני ואולי מעט פנימי של איבר המין, הרוק לא חודר עמוק והחיידקים ימותו באוויר לפני שיספיקו להתרבות. שימוש ברוק כחומר סיכה הוא אקט די נפוץ בקרב אנשים מוזרים מהגריינדר (מדווח ממקור ראשון) שפשוט יורקים על איבר המין שלהם לפני חדירה. בסיטואציה כזאת החיידקים שמגיעים מהרוק מגיעים עמוק יחסית, למקום שאולי יספק להם תנאי חיים נעימים. מעבר לפוטנציאל הזיהומי שיש לדבר הזה, רוק הוא לא חומר סיכה, הוא לא במרקם או הצמיגות הנדרשים, לא מוריד מספיק את החיכוך ולא בריא לגוף שלכם. יש כל מיני סוגים של חומר סיכה וכל מיני חברות. תתייעצו עם הרופאים שלכם לגבי זה, מטפלים מיניים, חברים טרנסים, בנות ובני זוג, אינטרנט ותתנסו בכל מיני סוגים. מבאס לקנות חומר סיכה ב50 ש"ח ולגלות שהוא לא מתאים. יותר מבאס להעמיד פנים שהוא כן ולהמשיך להשתמש בו. הכלל צריך להיות שמה שלא נעים לכם לא מתאים להיות בתוככם. רק דבר אחד שכדאי לזכור הוא שבגדול חומרי סיכה נחלקים לשני סוגים - על בסיס מים ועל בסיס סיליקון - ואסור להשתמש בחומר סיכה על בסיס סיליקון בשילוב עם צעצועים מסיליקון או עם קונדומים, כי חומר הסיכה יפרק אותם (כן, סיליקון הורס סיליקון משום מה, כימיה זה מוזר).

 • תשתמשו באמצעי מניעה כשאתם שוכבים עם זרים ותבררו את הפרטנרים שלכם כמו שצריך. אל תתנו לאנשים שמזלזלים בכם לגעת לכם בגוף אלא אם הזלזול הוא חלק ממשחק שקבעתם עליו מראש. תעשו את זה בקצב וזמן שנוחים לכם, ואם אתם מזהים מניפולציות או הפעלת לחצים מצד בני זוג או סטוצים, כדאי לשקול בשנית את המשך האקט.

 • תקשרו עם הפרטנר המיני שלכם שניה לפני, תגידו לו מה אתם רוצים וצריכים ותשאלו מה הוא רוצה. הרבה פעמים סקס לא כיפי, כואב או בקצב לא מתאים הוא תוצאה של חוסר תקשורת ולא של חוסר אכפתיות. תחסכו לעצמכם כמה שאפשר מזה.

אומייגאד גיא נראה לי שאני צריך גניקולוג הצילו מה עושים????


ללכת לגניקולוג זו חוויה לא פשוטה עבור המון טרנסים אבל האמת היא שחשוב ממש להתגבר על זה. אני מכיר כבר את הטענות לדיספוריה וחרדה וכל הדברים האלה, אני כמובן לא מזלזל בהן אבל חייב רגע להתעלם מהן מתודית. בלי הפילטרים האלו, ביקור אצל גניקולוג הוא בסך הכל ביקור שגרתי אצל רופא. בביקור הזה אחד האיברים שלכם עובר בדיקה כדי לוודא שהוא תקין או לאבחן בעיה במידה שקיימת אחת. האיבר הזה הוא איבר המין שלכם, שעובד קשה מאוד כדי להיות בריא ולחסוך לכם ביקורים חוזרים אצל גניקולוגים. הוא מנסה לשמור על איזון כימי למרות שהטסטוסטרון מקשה עליו ולא מזעיק עזרה אם הוא לא צריך אותה. אז מידי פעם כדאי לעשות לו בדיקה שגרתית ולוודא שהוא עומד במשימה. אם אתם מזהים הפרשות חריגות, כאבים לא סבירים או בעיות אחרות, הוא מאותת לכם בעצמו שהוא לא בסדר ופה הדחקת הבעיה עלולה רק להחמיר אותה. אם היא לא עוברת מעצמה תוך כמה ימים או שאתם חווים כאב קיצוני לכו לגניקולוג. בחיים לא ראיתי זיהום שאמר "אה אוי מסכן הוא טרנסג'נדר אני אפסיק להתפשט". שלא לדבר על בעיות וגינאליות שמסוכן לדחות את הגילוי שלהן כמו סרטן או סתם תקופה ארוכה של סבל שאתם לא חייבים לעבור.

אם אתם חווים דיספוריה וחרדה מעצם הרעיון של ללכת לגניקולוג אתם יכולים לשפר את זה בכמה דרכים:

 • חפשו גניקולוג שעובד עם טרנסג'נדרים ושיש עליו ביקורות חיוביות.

 • תגיעו עם מלווה, למלווה בעל פרפורמנס נשי יש יכולת לחסוך לכם את המבוכה בחדר ההמתנה. למלווה בעל פרפורמנס גברי אין איזושהי יכולת מיוחדת אבל הוא יהיה שם איתכם לוודא שהכל בסדר.

 • תדעו מה הזכויות שלכם בעת קבלת טיפול, חצי מהתרחישים הנוראיים ביותר שיצא לי לדמיין בעודי קובע תור לגניקולוג הם לא סבירים. רופא לא יכול לגרש אתכם, להשפיל אתכם, לצחוק עליכם או שום דבר אחר. הדברים האלה הם לא חוקיים ואם אחד מהם קורה לכם, אתם לא הבעיה, דווחו על הרופא על מנת שיטופל. חוץ מזה תדעו שרופאים מעוניינים ברווחה ושלמות הגוף שלכם ושמרביתם לא יסטו מכללי האתיקה הרפואית בשביל דאחקה על טרנסג'נדר. הסיכוי שתושפלו אצל הגניקולוג הוא קטן. הידיעה של הזכויות שלכם תכניס אתכם לפרופורציות.

 • אם יש לכם איזה טקס או הרגל שמפחית לכם את החרדה והדיספוריה, תבצעו אותו. תרקדו את הריקוד המיוחד, תתקלחו בקורנפלקס, תעמדו 5 דקות כאילו אתם סופרמן, תתקעו עיפרון בין השיניים. אין אסור ומותר פה.

 • אל תקשיבו לסיפורי הזוועות של אף אחד. הרבה טרנסג'נדרים אוהבים לספר על הרופא הזה שהעיף אותם בדיוק ברגע הלא מתאים. פשוט אל תקשיבו להם, תלכו משם או תבקשו מהם להפסיק. זה שהם חייבים לדבר לא אומר שאתם חייבים לשמוע.

 • תזכרו שלא משנה כמה זה יהיה נורא, זאת חוויה שתיגמר תוך 5-10 דקות.

 • מערכת הרפואה הציבורית נועדת על מנת לספק לציבור שירותי בריאות, ואנחנו חלק מהציבור אל תתבלבלו לגבי זה.

 • אם אתם אמיצים ולא ממש דיספוריים, תשקלו גם ללכת לגניקולוג הפנוי הראשון ברשימה. זה יספק לכם תור קל ומהיר, יקטין את העומס על גניקולוגים שעובדים עם טרנסים ויספק לנו חוות דעת לגבי עוד איש טיפול שעשוי להיות מצויין ופרינדלי. יצא לי לעשות את זה וזה עבד נהדר אבל זה מתאים רק לבעיות ואבחונים שגרתיים ופחות למצבים שבהם נדרשת התמחות ספציפית.

הזנחה רפואית היא בעיה אמיתית בקרב טרנסג'נדרים, אנחנו יכולים למנוע אותה על ידי דאגה כנה לגוף שלנו. אל תענישו את עצמכם על מאפיינים גופניים, זה לא טוב לשום דבר. פשוט טפלו בעצמכם.

99 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול

1. לקחת בחשבון שאם אתם מתחילים את את השינוי שלכם, וכבר, התחלתם להתלבש בבגדים גבריים, שיניתם את שמכם, ואפילו התחלתם את הטסט, זה לא אומר שכבר ממחר פתאום אנשים יתחילו לפנות אליכם בלשון זכר. אם לא תתקנו א

*******אזהרה: הסרטון השני בדף הזה מאוד גרפי שמסביר איך שואבים בפועל. שימו לב - תמונות עירום******* ב2017 התחלתי בשאיבות לקראת ניתוח תחתון בשם מטודיופלסטי, ראיתי שצריך גודל מינימלי כדי שהמנתח יוכל להא

bottom of page