top of page

שיטה לניתוח תחתון  Anterolateral Thigh Phalloplasty  בקיצור - ALT


ALT הוא ניתוח פאלו פלסטי בו משתמשים בשתל מלא (עור, שומן ועצבים) מהצד החיצוני של הירך (בדכ הרגל החלשה) כדי ליצור פין בעל תחושה אירוטית וטקטית, בגודל של פין טבעי שניתן להשתין דרכו בעמידה.

מהחלק החיצוני של הירך המנתח לוקח עור, שומן ורקמה שבכל עת נשארת מחובר להזרמת דם שזורם דרך
כלי דם בשם לטראל ראמוראל סירקומפלקס כשהעצבוב עצמו (התחושה) תועבר דרך עצב אחד (לא שניים כמו בRFF) לטראל פמוראל קוטניוס.

אנקדוטה:
בשיטת הRFF שנקרא גם FREE Radial, החלק הנתרם עובר לגמרי ממקום אחד בגוף למקום אחר, כלומר הוא מתנתק מאספקת הדם שלו לחלוטין לכמה דקות, ואילו בALT, (ששימו לב אין בו את המילה FREE), זרימת הדם נשארת כל הזמן מחוברת. זה יכול להתבצע כי האזור התורם (הירך) מאוד קרוב לאיזור אליו מצמידים את האיבר עצמו. אז אין אף פעם ניתוק מלא של של החלק הנתרם תוך כדי הניתוח.

אמנם זרימת הדם בALT היא טובה מאוד, אבל מערך הסידור של כלי הדם משתנה בין אדם לאדם, בגלל זה בד"כ עושים CT לאזור כדי לראות איך הם מסודרים. בנוסף, העובי של העור והשומן בירך שלך קובעת אם בכלל אפשר לעשות לך ALT. רוב המטופלים הם לא מתאימים לשיטה הזאת, כי היא דורשת ירך מאוד רזה ומבנה נכון של כלי הדם..
אם הירך לא מספיק רזה, האיבר ייצא מאוד עבה (יכול להגיע לעובי של פחית קולה – מהעבות של פעם)
והסיכוי לסיבווכים עילה ביחד עם זה שיידרשו עוד ניתוחים להפחתת העובי.

אצל המטופלים המתאימים, הALT יכול לצאת איבר בעובי נורמלי, וניתן לבחור אורך מעל הממוצע (לא כמו בRFF) אם כי יש לקחת בחשבון שזה גורר עלייה חדה בסיכון לבעיות בהארכת צינורית השתן (פיסטולה או חסימה של הצינורית).

גם בALT אפשר לעשות את הארכת צינורית השתן (נקרא גם Urethroplasty) כבר הניתוח בו יוצרים את האיבר.
 ויש כמה דרכים שונות בהן יוצרים את הצינורית:

- Complete Vascularized Urethroplasty – הארכה וסקולרית מלאה – משלבת חלק מהשתל שנלקח מהירך, שתל עור מהמפשעה, שתלי עור מהוגינה ומהשפתיים הפנימיות ושתל מהאמה.
- Complete Non-vascularized Urethroplasty: - הארכה מלאה לא וסקולרית – צינורית שעשויה מהחלק הפנימי של הלחי (החיך) – סיכוי גבוה לפיסטולה ולחסימת צינורית.
- Partial Urethroplasy - הארכה חלקית – הצינורית מוארכת רק עד הבסיס של הפין בלבד – סיכוי נמוך לפיסטולה וחסימה של הצינורית.

השלבים של הALT משנים ממנתח למנתח, לצורך הדוגמא אצל מרקובסקי (Markovsky) ממרפאה chkmb במינכן גרמניה הALT דורש 8 (!) ניתוחים. ונראה כי הוא מאוד לא ממליץ על השיטה הזו. אם כי יש הרבה אנשים שעוברים אותה ובהצלחה רבה.

ברוב המקרים, אפשר לעשות בשלב הראשון וגינקטומי, פאלופלסטי, סקורטופלסטי ביחד. הארכת הצינורית יכולה להעשות בשלב הראשון, השני או בכלל בשתי שלבים שונים. יצירת הכיפה יכולה להתבצע שבוע אחרי השלב הראשון, אבל בד"כ דוחים אותה לשלב השני. השתלת אשכים תיהיה בשלב השני או השלישי. מכשיר הזקפה יהיה האחרון מבין כל השלבים.
תיקון צינורית ו/או תיקונים קוסמטיים יכולים להעשות בתוך השלבים שאחרי השלב הראשון.
ובאופן כללי, כל השלבים יכולים להימשך שנתיים בערך.

הסרת שיער בלייזר נדרשת לפני ביצוע הניתוח, אבל יכול להיות שתצטרך לעשות עוד לייזר אחריו. כמה שפחות שיער יותר טוב להארכת צינורית השתן.

סיבוכיים אפשריים ספציפית לALT:
-זיהום, דימומים
-רגישות יתר / כאבים בירך
-פיסטולה, חסימה של צינורית השתן  ( יכול לקרות בכל סוג של פאלופלסטי, אך באחוזים גבוהים בשיטת הALT מאשר בשיטת הRFF)

 

לאן הולכים מכאן?

 

אם אתה חושב על לעשות ניתוח תחתון, אני ממליץ לך לחקור לחקור לחקור בלי סוף וכמה שיותר לפני זה.  
אל תלך על זה בלי לדעת מה בדיוק עושים לך שם, ואם זה מתאים לך.

 

אני מציע לך להמשיך לאחד העמודים הבאים:

תמונות וסרטונים של ALT
 

יש חלק שלם באתר שמיועד לסרטונים ותמונות של ניתוחים,
חלקם אחרי תקופת החלמה ארוכה וחלקם מראות פחות יפים.

אם אתה לא מוכן לזה וזו הפעם הראשונה שלך, זה עלול לזעזע אותך.

על אחריותך המלאה, ראה הוזהרת


 

bottom of page